Moc wartościowych linków

Każdy posiadający własną stronę internetową, wie jak ogromne znaczenie, maja wartościowe linki. Bardzo ważne jest, aby uzyskać ich jak największa ilość, o czym przekonałem się na własnej skórze. Dziś zaglądając na pozycje moich serwisów w Google, zostałem bardzo miło zaskoczony. Zmiany są ogromne, ponieważ pozycje znacznie wzrosły i to w stosunkowo krótkim czasie. Co najlepsze, serwis intensywnie pozycjonowany nie jest, chociaż ma on kilka odnośników.

Wyniki szły w górę bardzo powoli, niekiedy nawet spadały, ale jednak cały czas maleńkimi kroczkami piął się ku górze. Dzisiaj jednak nie mogłem uwierzyć jak popatrzyłem na moje wyniki. Oczywiście niektóre z 7 fraz, to takie niezbyt konkurencyjne.

 

Dobry zwrot

Czas na najlepsza część historii. A zatem, jakieś dwa dni wcześniej udało się zdobyć z jednego serwisu kilka linków. Kilka linków nofollow zamieniło się na dofollow, gdy pojawiła się większa liczna komentarzy na jednym blogu. Brzmi to dość ciekawie i tajemniczo, ale więcej informacji niestety zdradzić nie mogę.

Bardzo interesujące są wyniki w szczególności z tego względu, że nie poczyniłem żadnych innych działań w kierunku podniesienia pozycji w wyszukiwarce itp. Opisywany blog należy do w miarę popularnych i znanych, więc ma dużo wpisów, przez co na pewno roboty Google goszczą na nim cały czas. Dlatego tak szybko wszelkie komentarze, linki i treści są indeksowa, co przekłada się na doskonałe wyniki.

Oczywiście, nie chciałbym, aby ktokolwiek źle mnie zrozumiał, więc od razu wyjaśniam, że nie chce wyciągać pochopnych wniosków. Ciągle jeszcze śmiem przypuszczać, że to tylko jednorazowy przypadek. Dlaczego i na czym miałby polegać takowy przypadek? A na tym, że niekiedy serwisom zdarza się być w fazie zmian. Oznacza to mniej więcej, że jakiś malutki detal, może zmienić pozycję na wyższą lub niższą. Takie zdarzenia są bardzo częste. Jednak skupia się ono wokół jednej lub kilku fraz, które są zwykle ze sobą powiązane w jakiś sposób.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Posiadam 7 fraz, z czego 6 zawiera identyczne słowo klucz, które występuje w różnej odmianie. Ostatnia, 7 fraza jest całkowicie inna od reszty, a jej pozycja wrosła z pozycji 17 na 8. Dla owego serwisu obserwuje niewiele fraz, ponieważ tylko 10 z czego 7 opisanych powyżej znajduje się w pierwszej setce wyników, a pozostała trójka poza setką. Jest to ogromnym postępem, ponieważ wszystkie doglądane frazy zrobiły potężny skok w górę, co jest zaskakujące.

Dla innej domeny, aktualnie są prowadzone podobne działania i próby, aby wykazać stuprocentową pewność dotyczącą linków. Zobaczymy, więc co się będzie działo. Jeśli powtórzy się wyżej opisana sytuacja to znaczy, że wartościowe i odpowiednie linki mają ogromne znaczenie w pozycji strony w wyszukiwarce. Oznacza to, że nawet, jeśli nie pozycjonujemy danej strony zbyt intensywnie wyniki mogą być zadziwiające, a popularność skoczyć w bardzo krótkim czasie, nawet, jeśli na początku nic na to nie wskazywało, tak jak w moim przypadku. Zwróć, więc uwagę, na jakość dodawanych linków, abyś sam sobie nimi nie zaszkodził, a strona nie straciła przez nie pozycji.