Połączenie internetowe w trakcie eventu

Internet to niezwykle potężne narzędzie, chyba nikogo nie dziwi, że chcemy mieć połączenie z nim przez cały czas. Smartfony oraz inne urządzenia mobilne znacznie to nam ułatwiają i sprawiają, że online można być praktycznie przez cały dzień. Nie zawsze jest to jednak możliwe, szczególnie podczas eventów dochodzi do problemów z połączeniem sieciowym.

Czego właściciel smartfona nie lubi?

Można zadać sobie, czego właściciel smartfona nie lubi? Przede wszystkim nie lubi on być poza zasięgiem sieci, nie po to kupuje się telefon z dostępem do sieci, żeby potem nie móc się z nią połączyć. Możliwości połączenia z internetem są mocno ograniczone podczas wydarzeń, w których bierze sporo osób, wtedy najczęściej występują problemy z siecią, gdyż wszystkie urządzenia łączą się z tą samą stacją bazową. Konsumenci są zgodni - imprezy masowe są niezbyt udanym miejscem do łączenia się z internetem, warto zmienić ten trend i korzystać z rozwiązań, które pozwolą na łatwy dostęp do sieci.

Dlaczego połączenie z internetem jest ważne

Połączenie z internetem podczas eventu nie jest ważne tylko dla konsumenta, to niezwykle ważna sprawa dla firmy! Osoby uczestniczące w ciekawym wydarzeniu czy akcji marketingowej będą chciały się tym podzielić z całym światem, ale nie zrobią tego za dzień czy za miesiąc, chcą to zrobić tu i teraz. Dzięki wysłaniu tweeta, wstawieniu i otagowaniu zdjęcia na instagramie lub facebooku sprawiają, że nazwa marki albo promowany produkt trafiają do jeszcze większej liczby osób! Konsumenci muszą mieć nieprzerwany dostęp do sieci, aby móc z narzędzie internetowych korzystać i aby móc poinformować o wydarzeniu więcej osób. Jeżeli próby połączenia się z siecią skończą się fiaskiem, to szybko zaprzestaną próbowania i raczej nie będą wykorzystywać płatnego transferu danych. Sprawnie działające wifi pozwala dzielić się na bieżąco różnymi doświadczeniami i nie omieszkają tego zrobić. Wiele osób narzeka, że eventy nie dbają o to, jak dobre będzie połączenie sieciowe, więc jeżeli ktoś postara się, aby każdy użytkownik mógł bez problemów połączyć się z internetem, to na pewno zostanie to zauważone. Internet podczas eventów jest wykorzystywany także przez personel, stanowi często główny kanał komunikacji pomiędzy nimi i usprawnia pracę, pozwalając na przekazywanie komunikatów w zaledwie kilka sekund do dowolnej osoby na świecie. Chyba nikt nie odważy się powiedzieć, że podczas eventów nie trzeba mieć dostępy do internetu, bo jest on naprawdę potrzebny!

Rozwiązaniem problemu może być korzystanie z różnych rozwiązań, które zwiększają przepustowość łącza. Popularnym rozwiązaniem jest narzędzie proponowane przez firmę Ericsson, jest to Key Event Experience, które zaprezentowane zostało w 2013 roku i do tego czasu cieszy się rosnącą popularnością. Co więcej, podczas imprez w których wykorzystano to rozwiązanie zauważono znaczny wzrost ruchu internetowego, co przełożyło się na większą obecność wydarzenia w sieci. Jedno jest pewne - internetu nie może zabraknąć na żadnym evencie, to narzędzie pomaga nie tylko organizatorowi, ale daje dużą swobodę uczestnikom, którzy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami.