Aktywność fizyczna a team building

Team building to ważne zagadnienie, które zaprząta głowy szefów na całym świecie. Wspólne dążenie do celu, wspólna praca i wspólne przebywanie przez wiele godzin codziennie może powodować wiele problemów w grupie. Silna grupa to wielka zaleta, więc warto zadbać o odpowiednie stosunki w firmie.

Niemiłe stosunki w firmie

Niemiłe stosunki w firmie potrafią wszystko zepsuć, więc należy ich jak najbardziej unikać. Najczęściej team building jest sposobem zapobiegania, niż leczenia problemów i właśnie w taki sposób powinien on być stosowany. Wspólne spędzanie czasu na aktywnościach fizycznych wydaje się być bez znaczenia, ale buduje to zaufanie, pomaga zobaczyć mocne i słabe strony każdej osoby, pozwala na znalezienie wspólnego języka.Pracując w biurze ciężko jest zawiązać przyjaźnie i miłe stosunki, przecież praca nie polega na plotkowaniu, tylko na wykonywaniu swoich zadań. Team buildling sprawia, że można znaleźć wspólny język poza miejscem pracy. Nie jest to możliwe zawsze bez zaangażowania wszystkich pracowników, chociaż czasami osoby wspólnie pracujące umawiają się na kawę czy kolację, to jednak nie osiągnie to tak dobrego efektu, jak wspólna aktywność fizyczna. Wiele osób twierdzi, że wspólna aktywność fizyczna jest dziecinna, ale to nie prawda!

Co wybrać?

Istnieje wiele sportów, które mogą być uprawiane w grupie, zaczynając od popularnych gier, jak siatkówka, czy piłka nożna, poprzez zajęcia fitness i chodzenia na siłownię. Trzeba mieć jednak świadomość, że w każdej firmie pracują różne osoby, niektórzy nie mogą grać w pewne sporty i byliby wykluczeni, inne osoby nie czują się na mocy, więc próbują każdym sposobem się wymigać od konieczności uprawiania wspólnej aktywności fizycznej. Poza tym w grupie, gdzie jest wiele mężczyzn, którzy wolą piłkę nożną, kobiety czułyby się wykluczone.

Nordic walking

Idealnym rozwiązaniem dla team buildingu wydaje się nordic walking. Popularne chodzenie z kijkami to nic innego jak spacer przy pomocy kijków. Wydawać by się mogło, że jest to prosta do opanowania technika, ale wymaga trochę wiedzy i nauki. Już sama nauka tego, jak należy trzymać kijki i jak ich używać jest świetną zabawą, a osoby które mają doświadczenie mogą pomagać osobom, które trzymają w rękach kijki do nordic walkingu po raz pierwszy. Nordic walking może być uprawiany przez cały rok, nie przeszkadza nawet mroźna zima, w końcu ten sport wywodzi się ze Skandynawii, gdzie kijki były stosowane do chodzenia po bardzo oblodzonych stokach.

Nordic walking to sport dla każdego, mogą go uprawiać osoby otyłe, starsze, kobiety w ciąży, osoby z różnymi schorzeniami. Jest to umiarkowana aktywność, która pozwala dużej grupie osób na wspólne spędzenie czasu. Do tego dochodzą piękne okoliczności przyrody, w końcu nordic walking uprawiany może być w górach, na trasach turystycznych, nad morzem, czy w lasach. Będzie to relaksująca aktywność, która nie sprawi nikomu większych problemów. Po takim wspólnym treningu powrót za biurko będzie prostszy, a pracownicy zdążą lepiej się poznać.