Zasady dobrego SEO

Każdy z nas chce dobrze zarabiać. Jedni chodzą na etat i decydują się na standardową pracę, a inni chcą być wyjątkowi i mieć tyle pieniędzy, aby móc leżeć na plaży w tropikach i nie martwić się o nic. Jednak dojście do takiego poziomu jest stosunkowo trudne. Trzeba mieć mnóstwo cierpliwości i przede wszystkim samozaparcia, bo bez tego ani rusz. Coraz częściej, widzimy, że potężną popularnością cieszy się praca przez Internet. W naszym kraju, nie jest to powszechna kwestia, ale np. w Stanach znajdziemy znacznie więcej takich osób.

Dlaczego taka praca zdobyła tak dużą popularność? Przede wszystkim wiąże się to z większymi zarobkami. Można samemu decydować ile chce się zarobić oraz jak długo się daną kwestią zajmować. Nawet pracodawcy, którzy mają swoje firmy, decydują się na zatrudnienie pracowników, którzy będą zdalnie świadczyć odpowiednie usługi. Wiąże się to z mniejszymi opłatami za taką osobę, ponieważ nie trzeba jej utrzymywać w firmie, dostarczać sprzętu i prądu, a także miejsca przy biurku. Jednak nie tylko taka formę pracy prze Internet można znaleźć. Każdy z nas, ma możliwość założenia własnego sklepy internetowego. Jeśli tylko chcemy i mamy do tego odpowiednią wiedzę, to nic nie stoi na przeszkodzie. Dość spora liczba osób zajmuje się także pozycjonowaniem stron w wyszukiwarkach.

Jeśli jest to Twoja branża lub po prostu chcesz, aby to Twoja strona znalazła się na odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce, to powinieneś poznać kilka złotych zasad dobrego SEO.

1. Dobierz odpowiednio słowa klucze

Sowa kluczowe są bardzo ważne, ponieważ to dzięki nim nasi odbiorcy docierają na witrynę. Aby były one jak najlepsze, możemy skorzystać z pomocy narzędzi, które analizują słowa kluczowe. Dzięki nim, będziemy wiedzieć jak wygląda sytuacja danych słów w ciągu miesiąca, jak często były wpisywane, jego konkurencyjność, wartość, a także dostępne synonimy. Wszystko to możemy sprawdzić dzięki Google Adwords.

2. Nie spiesz się z linkami

Aby pozyskać wartościowe i mocne linki musisz być cierpliwy, ponieważ jest to proces powolny i zróżnicowany. Jednak dzięki temu, są one naturalnie pozyskiwane. W przypadku stworzenia zaplecza, pamiętaj, że jego struktura powinna wyglądać jak mikro Internet. Odmienne powinny być strony, tematyka, skrypty, IP itp.

3. Nie próbuj przechytrzyć wyszukiwarki

Jeśli zamierzasz stworzyć własną stronę to musisz się stosować do wytycznych, jakie stawia Google. Dzięki temu, że się do nich zastosujesz, nie będziesz miał trudności w pozycjonowaniu i co najważniejsze nie narazisz się robotom Google.