Internetowe sztuczki, o których nie miałeś pojęcia

Niedawno informowaliśmy was o niespodziankach ukrytych w Google, które to są non stop wprowadzane przez programistów z ciekawymi ideami. Tym razem pokażemy wam nieco odnowioną listę takich sztuczek. Dzisiaj będzie to nie tylko z Google, ale także z Wikipedii, YouTube, Firefoksa oraz Tweetera i kilka innych, o których nie miałeś pojęcia.

1. Harlem Shake na You Tube

Jeśli jesteś fanem ciekawych pomysłów i lubisz nowatorskie, rozwiązania XXI wieku to zajrzyj na YouTube, gdzie po wpisaniu w wyszukiwarkę słów „do the harlem shake” i poczekaniu kilku sekund, ujrzysz bardzo ciekawą kombinację. Podłącz głośniki i daj się zaskoczyć, a You Tube sam wszytko za Ciebie zrobi.

2. Szwedzki kucharz na YouTube

Wile ludzi oglądało „Mupped Show”. Jeśli jesteś jednym z nich, to ta niespodzianka umili CI przeglądanie Internetu w poszukiwaniu filmików. Zastanawiałeś się kiedyś, co właściwie szwedzki kucharz z Muppetów mówi? Jeśli Twoja ciekawość nadal nie zmalała to masz szansę ją zaspokoić. Wchodzimy pod podany link i sprawdzamy czy na pewno zdecydowaliśmy się na opcję „Szwedzki-Chef” w zakładce napisy. Przekonaj się, więc co chciał nam powiedzieć bajkowy kucharz.

3. Kotek i myszka w Google

Co byś powiedział na niespodziankę Wielkanocną z okazji zbliżających się świąt? Easter egg to inaczej ukryta sztuczka w naszej wyszukiwarce Google. Możesz sprawić, że logo jej logo będzie świecić. Jak to zrobić? Nic prostszego! Podłącz do prądu! To właśnie starają się zrobić kotek wraz z myszką. Możecie sami obejrzeć te historyjkę, jeśli tylko wpiszecie w wyszukiwarkę „christmas gogle” oraz klikniemy w „szczęśliwy traf”. Miłej zabawy!

4. Twitter i LOLcat

LOLcat z pewnością jest znany wielu użytkownikom Twittera, jako internetowy fenomen. Co to takiego? Jest to najczęściej zdjęcie kota domowego wraz z tekstem. Jest on dość specyficzny, ponieważ napisany niepoprawną angielszczyzną. Język taki nazywamy „lolspeak” lub też „Kitteh”. Co więcej dialekt ten, możemy użyć na swoim Twitterze, jeśli zmienimy język z polskiego na „lolcatz”.

5. Roboty w wyszukiwarce Firefox

Jak takiego robota zobaczyć? Wystarczy, że w okno wpiszesz dwa słowa: „about:robots”, a zobaczysz bardzo ciekawy tekst odnośnie pokojowej misji robotów na Ziemi.

6. Misie w Picassie

W programie, którego autorem jest Google, do katalogowania i przeróbki zdjęć możemy zobaczyć misie. W jaki sposób? Wciskamy klawisze CTYRL SHIFT Y, a Twoje pluszowe zabawki zajrzą na ekran.

7. Beatbox w Google Translate

Zastanawialiście się jak beatbox ma się do tłumacza? Jeśli jesteś ciekawy to ustaw jeżyk niemiecki, a kolejny, jaki chcesz. W pole wpisz „pv zk pv pv zk pv zk kz zk pv pv pv zk pv zk zk pzk pzk pvzkpkzvpvzk kkkkkk bsch”, a następnie słuchaj…

8. Atari Breakout

Niezwykle znudzony jesteś pracą? Jeśli posiadasz dostęp go Internetu, to jest sposób na przełamani nudy- wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę „atari breakout”.

9. Czysta kartka w Wikipedii

Włączamy Wikipedię angielską i wpisujemy „blank page”, a zobaczymy, co ma nam do powiedzenia encyklopedia.

10. Wikipedia i ukryty obraz

Aby go zobaczyć, musimy użyć Wikipedii anglojęzycznej. Wpisujemy: „easter egg” w pole wyszukiwania, a po kliknięciu szukaj pojawi się obrazek z dwoma zającami i jeżem. Klikamy na jeża prawym przyciskiem myszy i czekamy na efekty.