Top 3 skutecznych narzędzi do prowadzenia social media

Zarządzanie mediami społecznościowymi wymaga dzisiaj właściwego przygotowania i wiedzy zakresu marketingu internetowego. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zatrudnienie specjalisty z tej dziedziny. Ogromnym ułatwieniem stają się wówczas specjalne narzędzia do zarządzania social mediach. Godnych polecenia jest naprawdę wiele. Przedstawiamy trzy, wybrane programy z długiej listy narzędzi. Z pewnością warto się z nimi zapoznać i zacząć stosować je w naszych codziennych działaniach.

Hootsiute
Hootsiute to niezwykle łatwy w obsłudze program usprawniający zarządzanie mediami społecznościowymi. Z jego pomocą stworzymy raporty aktywności i zaplanujemy działania w wybranych social mediach. Niewątpliwą zaletą tego narzędzia jest interfejs w języku polskim oraz możliwość korzystania z niego na urządzeniach mobilnych. Będziemy mogli kontrolować naszą aktywność w mediach społecznościowych używając smartfona, co może okazać się ogromnym plusem.

Buffer
Buffer jest bardzo popularną platformą umożliwiającą analizę konta na najbardziej popularnych serwisach społecznościowych. Podobnie, jak w przypadku Hootsiute można z niej korzystać za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Z Buffet z łatwością zaplanujemy umieszczenie treści na profilach firmowych. Program nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Wisetrends
Wisetrends to polski wkład w zarządzanie social mediami. Program został stworzony przez naszych rodzimych specjalistów. Pozwala na grupowanie profili społecznościowych oraz umożliwia ocenę jakości działań na Facebooku. Korzystając z Wisetrends stworzymy raporty umożliwiające analizę kont. Program na ich podstawie może także zasugerować nam określone działania w celu poprawienia komunikacji z odbiorcami. Jak wiadomo konkurencja w sieci jest ogromna. Nie omija ona również social mediów. Wisetrends daje nam możliwość wygenerowania raportów porównawczych. Dzięki temu możemy bez problemu porównać nasze działania z krokami konkurencji. Niestety program jest dopiero w fazie przygotowywania finalnej wersji. Warto jednak trzymać kciuki za jego sukces, bo zaawansowane funkcje są bardzo ciekawe.