Jak korzystać z Google?

Każdy chcący być na bieżąco ze zmianami i nowymi osiągnięciami doby Internetu oraz wszelkimi zmianami wprowadzanymi przez Google, musi być z nim na bieżąco, aby obserwować algorytmy i kontrolować sytuację. Dzięki cwanym pozycjonerom, którzy próbują sztucznie promować swoje witryny, Google ma pełne ręce roboty. Stara się on wytworzyć taki system wyszukiwania, aby te strony były na szczycie, które są najlepsze jakościowo.

W jaki sposób Google sortuje strony według tych najlepszych? Strategia jest dość prosta. Za najlepsze jakościowo strony uważane są te, które polecają internauci oraz najwyżej oceniane. Żeby jednak to wszytko sprawdzać i kontrolować trzeba było nowego medium.  W takim właśnie celu stworzone zostało Google+, czyli portal społecznościowy, a także wiele różnych aplikacji, które mogą być z nim zsynchronizowane.

Jak maluje się sytuacja na rynku mediów społecznościowych?

Sytuacja social media na rynku nie wygląda zbyt doskonale. Oczywiście, od dłuższego czasu pierwsze zajmuje Facebook. Drugi w kolejce, zaraz za nim jest Twitter wraz z Instagramem. Kolejne miejsca to najmniej popularne z mediów społecznościowych platformy takie jak Google+, Linkedln, Pinterest itp.

Wiadomo, że nie jest możliwe korzystanie z taką samą efektywnością z kilku portali na raz. Absolutnym maksimum jest użytkowanie trzech platform, ale konkretnie, aby móc swobodnie konwersować oraz brać udział w życiu Internetowym swoich fanów. Jeśli wybieramy portale, powinniśmy iść od góry listy popularności. Jest jednak jeden wyjątek, a mianowicie Google+, ponieważ posiada on kilka korzyści, którym powinniśmy się bliżej przyjrzeć.

Dlaczego powinniśmy używać Google+?

 • Został stworzony przez Google – jest jedną z najpotężniejszych firm na całym świecie, ma, więc ona możliwość kontroli praktycznie nad całym Internetem.
 • Ponieważ nagradza wszystkich swoich użytkowników
 • Bo Google bardzo często bezpłatnie oferuje bardzo przydatne narzędzia.

Google+ nie jest tak popularny jak inne portale, został jednak stworzony przez potężną branże, która zrobi wszytko, aby to zmienić. Współpraca może, więc przynieść nieoczekiwane niespodzianki.

Co powinniśmy wiedzieć o Google+?

 1. Jeśli posiadasz konto na Google+ możesz z niego korzystać również na innych aplikacjach należących do Google.
 2. Google+ działa na bardzo podobnych zasadach, co i Facebook, tyle, że zamiast „ lajków” mamy tam „+1”.
 3. Swoich znajomych możesz pogrupować według różnych kategorii jak np. znajomi, rodzina.

Poniżej przedstawię Ci wskazówki korzystania z portalu Google+, które mogą być pomocne, jeśli chcesz dołączyć i założyć tam konto.

 • Zakładanie profilu firmowego dla swojej strony lub prywatnego – rejestrujemy się, potem logujemy na konto.
 • Zaprojektuj swój profil, aby przyniósł jak najwięcej korzyści – możesz to zrobić poprzez:
  • Zsynchronizowanie wtyczki społecznościowej z Twoją witryną
  • Połączenie swojej strony z Google+
 • Dodanie kierowników projektu oraz określ, jakie maja zadania
 • Połącz swoje strony z wizytówkami Google
 • Pamiętaj o aktywności
 • Wypromuj się
 • Zachęć znajomych do „plusa”