Gry miejskie są często wykorzystywaną formą rozrywki, która pomaga budować relacje w firmie. Jeżeli chcesz zorganizować taką grę, to po pomoc zwróć się do agencji, które się tym zajmują. Warto wiedzieć, o co pytać w agencji, tak aby gra okazała się sukcesem, a nie klapą.
Jaka gra?
Firmy organizujące gry miejskie pod tym pojęciem kryją różne rozwiązania. Czasami są to gry polegające na wykonaniu określonych zadań, na przykład zrobić zdjęcia pięciu czerwonych aut, przejście na ulicę X w celu kupienia kwiatów i tym podobne. Czasami są to gry, w których każdy dostaje jakąś rolę, a całość opiera się na rozwiązaniu ciekawej fabuły. Warto dowiedzieć się co dana firma może zaproponować. Nie bez znaczenia jest także tematyka. Niektóre firmy nie dają możliwości wyboru i oferują tylko określone scenariusze zabaw, natomiast inne są bardzo elastyczne i otwarte na nowe doświadczenia. Warto o to pytać, żeby wiedzieć, czy będą możliwe drobne zmiany w scenariuszu albo napisanie go od nowa. Miejsce, w którym odbywać ma się gra również jest ważne, może ona obejmować całe miasto, określoną dzielnicą lub miejsce, może odbywać się w siedzibie firmy lub w wynajętym hotelu. Dobra firma organizująca gry miejskie powinna bez problemów dostosować się do możliwości i preferencji klienta, a jeżeli próbują oni przeforsować pomysł przeprowadzenia gry w miejscu, jakie klientowi się nie podoba, to prawdopodobnie nie mają oni pomysłów na zmiany w scenariuszu.
Liczba uczestników
Warto pytać także, na jaką liczbę uczestników przeznaczona jest gra. Czasami większa liczba osób w firmie sprawia, że tworzą się przestroje i trzeba czekać na swoją kolejkę. Gra przeznaczona na 20 osób będzie niezbyt efektowna, jeżeli weźmie w niej udział 100 osób. Rozwiązaniem może być zmiana rodzaju gry, zmiana scenariusza, czy też podzielenie na kilka drużyn, które jednocześnie wykonują różne zadania. Dobry organizator powinien sobie z tym poradzić i zaprezentować najlepsze rozwiązanie.
Gra odpowiednia dla każdego?
Wielu właścicieli firm chciałoby zorganizować grę miejską, ale boją się, że nie spodoba się to wszystkim pracownikom firmy, szczególnie tym starszym, czy osobom obcojęzycznym. Niezwykle ważne jest, aby o takich wątpliwościach poinformować organizatora gry miejskiej odpowiednie wcześniej, dzięki temu będzie mógł on dostosować grę do wieku oraz możliwości graczy. Także szef, który chce zrobić pracownikom taką niespodziankę, powinien ich poinformować o tym, ponieważ zaskoczenie nie zawsze jest miło widziane i gra miejska z zaskoczenia spotyka się z większym lekceważeniem. Warto poinformować pracowników, zachęcić ich, przedstawić scenariusz. Na szczęście możliwości jest tak wiele, że na pewno znajdzie się jakiś kompromis. Gra miejsca nie musi być infantylna i dziecinna, może ona odbywać się w poważnej atmosferze i dotyczyć na przykład jakiegoś śledztwa, czy rozbicia szajki przestępców.
Gry miejskie są ciekawym sposobem na rozrywkę, nie można nie zauważyć, że cieszą się coraz większą popularnością. Pomagają one zawiązać bliższe relacje pomiędzy pracownikami i są idealnym sposobem na wdrożenie do zespołu nowych osób.