Pozycjonowanie bloga internetowego - część I

Zapewne wielokrotnie myślałeś o postawieniu swojego własnego bloga. Od słów przeszedłeś do czynów i udało Ci się zainstalować platformę na darmowym skrypcie typu Wordpress. Doszedłeś do etapu w którym nie grafika się liczy, tylko treść oraz metody pozycjonowania. Możesz skorzystać z pomocy agencji marketingowych, a możesz też samemu rozpocząć działania pozycjonerskie sugerując się naszymi podpowiedziami. Jak wypozycjonować blog internetowy? Poniżej pierwsza część naszego poradnika.

Optymalizacja bloga pod kątem SEO

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem będzie zoptymalizowanie strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Korzystając z Wordpress powinieneś uzupełnić wszystkie rubryki w dziale "Ustawienia", oraz przejść do instalacji modułu, który spotęguje działania SEO. Dobrym wyborem będą dedykowane moduły SEO, ale jeśli chcesz zaoszczędzić, możesz skorzystać z Yoast! lub All in One SEO.

Optymalizacja ma na celu wywołanie odpowiednich zachowań wśród robotów Google. Jeśli Twój blog opowiada o kulinariach, to postaraj się uzupełnić wszystkie sekcje: head, body, tags itd. Nie zapominaj o optymalizacji obrazków i filmów, które będziesz umieszczał na stronie. Każdy element Twojego bloga powinien być podpisany i dedykowany konkretnej frazie. Jeżeli posiadasz podstronę o nazwie "kuchnia japońska" to zoptymalizuj ją pod tym kątem.

Content Marketing

Blogi pozycjonuje się w zasadzie łatwo. Motorem napędowym będzie treść dedykowana pozycjonowaniu. Nie powinieneś korzystać z usług copywriterów, bo być może nie znają oni Twojej branży tak dobrze, jak Ty. Postaraj się samemu stworzyć treści i zainteresuj się znacznikami , które uwydatniają pozycjonowanie i pozwalają na szybszą indeksację wpisów. Nigdy jednak nie przesadzaj z ich ilością. Mogą wzmocnić Twoje SEO, a mogą wpędzić Cię w tarapaty.

Pozycjonowanie bloga internetowego to proces trwający non stop. Każda aktualizacja witryny o nowy artykuł tylko działa na plus. Zapraszamy do lektury drugiej części, gdzie dowiecie się jak linkować zewnętrznie oraz wewnętrznie.