Jak zwiększyć konwersje na stronie internetowej? Część 2

Zaczynasz pracę przez Internet? Jeśli tak, to na pewno jesteś w nim obeznany na tyle, żeby wiedzieć jak to robić. Niektórzy szukają każdego sposobu, byleby nie iść do pracy stacjonarnej. Nie musi się to koniecznie wiązać z lenistwem. Wystarczy tylko przejrzeć oferty pracy za 6 zł za godzinę na rękę i od razu mamy ochotę na rozwijanie swoich umiejętności związanych z komputerem.

Niewielka ilość ludzi zdaje sobie sprawę, że przez Internet można bardzo dobrze zarobić nie będąc sławnym blogerem czy Youtuberem. Pokolenie urodzone w dobie komputerów oraz to, które w dzieciństwie poznało, co to jest komputer, chociaż z początku nie był on najlepszy, wie bardzo dużo na ten temat. Ci jednak, którzy dopiero mając 30 lat zobaczyli pierwszy komputer, nie potrafią niekiedy przyjąć do wiadomości, że generuje on takie zyski.

Cos dla każdego

Przy pomocy sieci można zarabiać na wiele sposobów, to, jaki ty wybierzesz zależy tylko od Ciebie oraz Twoich zainteresowań. Najczęściej zakłada się sklepy internetowe. To one generują bardzo pożądane zyski. Musimy jednak liczyć się z tym, że najpierw trzeba będzie zainwestować. Bardzo ważne oraz przydatne jest także prowadzenie bloga. Musi on jednak on być o tej samej tematyce. To znaczy, że jeśli sprzedajesz rośliny, to nie pisz o zabawkach dla dzieci itp. w takim wypadku, tracenie czasu na pisanie bloga jest kompletnie bez sensu.

2 zasady konwersji

Niestety, nawet, jeśli będziesz miał doskonałe produkty oraz całą ofertę, to nic ci z tego skoro masz bardzo małą konwersję. Jeśli więc chcesz cokolwiek sprzedać lub zwiększyć sprzedaż, to musisz znać zasady, jakie musisz spełnić, aby konwersja wzrosła.

Bardzo ważną kwestią są sposoby płatności. Musisz być bardzo elastyczna i zapewnić kilka możliwości zapłaty. Każdy ma swój ulubiony sposób zapłaty, dlatego jeśli chcesz zyskać klientów, to postaraj się ich przyciągnąć. Aby pokazać swoim klientom pokaż im od razu na stronie głównej, jakie karty kredytowe oraz rozwiązania płatnicze akceptujesz. Dobrze jest umieścić ikonki w prawym dolnym rogu strony oraz na stronach produktów. Kolejną kwestią jest zaufanie, które gra kluczową rolę w robieniu zakupów. Mimo iż mamy coraz więcej osób, które kupują przez Internet, to nadal jest wielu takich ludzi, którzy nie ufają zakupom online. Główną przyczyna tego, że niektórzy ludzie nie kupują w sieci jest obawa przed tym, że zostaną oszukani. Przekonać ich może polityka bezpieczeństwa, w której znajda się zasady kupna na twojej stronie. Bardzo ważna jest także możliwość zwrotów, którą powinieneś zaznaczyć, aby była widoczna dla klientów.