Czy powinniśmy przywiązywać dużą wagę, do jakości linków?

Zastanawialiście się kiedyś, do czego możemy porównać linki prowadzące do naszej strony? Mi one kojarzą się z wyborami, a konkretniej z osobami, które starają się dzięki odpowiedniej licznie głosów, zdobyć mandat posła. Przy dużej liczbie posłów, mają oni większe szanse na to, że zostaną wybrani ponieważ głosy się podzielą. Jednakże, to porównanie jest nie do końca prawdziwe, ponieważ jakość linków, a ich ilość to dwie odmienne rzeczy. Czego niestety nie każdy użytkownik Internetu jest do końca świadomy i może się w końcu przejechać idąc na łatwiznę.

Co już przestaje działać?

W pozycjonowaniu, utarł się bardzo niefajny zwyczaj – a co gorsze nadal się nie zmienił, według niego, jeśli mamy dużo linków z SWLi lub Xrumera tym większą pozycje w wyszukiwarce Google zdobędziemy. Jeszcze do niedawna można było wybić się w ten sposób, jednak coraz bardziej się to zmienia, ponieważ algorytm można oszukać, ale Google już nad tym pracuje i jak widać idzie mu całkiem nieźle, bo gdzieniegdzie już możemy zaobserwować zmiany takie jak nakładane filtry.

Ludzie, którzy oddają swoją stronę do kolejnego rozpatrzenia, dostają w odpowiedzi komunikat z nazwą witryny, datą oraz informacją, że indeksowanie witryny się odbędzie, jeśli nie będzie żadnych utrudnień. Ocena witryny polega na tym, że Google sprawdza, czy nie narusza ona jego Wskazówek dla webmasterów.

Znajdziemy jeszcze radę, aby zgłosić się do Centrum pomocy, gdy nasza strona nie widnieje w wyszukiwanych. Nic nie pisze jednak o tym, że będzie na stronę nałożony filtr. Nie zobaczymy również wzmianki o tym, że nie podjęto żadnych ręcznych działań. O co w tym wszystkim chodzi?

Wyżej podany komunikat, jest zazwyczaj wysyłany z odpowiedzią na zapytanie i prośbę odnośnie rozpatrzenia witryn, które Wytyczne dla Webmasterów rzeczywiście spełnią – no może nie całkiem. To nie całkiem jest przykładem, że kiepskie linki nic nie dają, ponieważ Google wychwytuje je z systemów, następnie wyklucza, a co za tym idzie przestają one mieć znaczenie w rankingu.

 

Korzystać czy nie?

Jednakże SWLe i Xrumer nadal są wykorzystywane bardzo ważne jest to, aby nie korzystać z mało wartościowych linków, ponieważ to te dobre dają najlepsze efekty, mimo iż zdobycie ich nie należy do najprostszych, a czas oczekiwania na efekty jakiekolwiek, jest dość długi. Trzeba, więc uzbroić się w cierpliwość, aby spokojnie spać, a nie zamartwiać się o swoją czy Twojego klienta stronę, na którą może w końcu trafić Google ze swoim filtrem.

Co najgorsze, ściągnięcie go wymaga konkretnego wysiłku i kombinacji, więc nie opłaca się zapychać witryny śmieciowymi linkami, ponieważ zdobycie wyżej pozycji w wyszukiwaniach nie będzie już takie łatwe – niektórzy już zapewne mogli się o tym przekonać na własnej skórze. Za to Ci, co przyłożyli się do zdobycia wartościowych linków, mogą być mile zaskoczeni wynikami ich pracy.