Dowiedz się jak umieszczać linki, aby polepszyć pozycje Twojej strony w wyszukiwarkach

Linki są bardzo ważne – są drogowskazem dla użytkowników, którzy przeszukują zasoby sieci. Dla ludzi, korzystających z Internetu, linki są jak znaki drogowe dla kierowców - bez nich nigdzie nie dojadą. Praca ta jest przeznaczona dla wyszukiwarek internetowych. Im więcej takich linków znajdzie się na Twojej stronie, tym wyższą pozycję wyszukiwania zyska, przez co będzie częściej odwiedzana. Jakie jednak linki trzeba wstawiać, żeby nie spamować, a pomóc swojej stronie?

Brak korzyści z ilości                                                           

Algorytm wyszukiwarek coraz bardziej tępi wykupywanie ogromnych ilości linków w preclach, katalogach oraz innych tworach. Jeśli więc jesteś właścicielem firmy, to z pewnością zależy Ci na tym, aby Twoja strona znalazła się w czołówce wyszukiwarek. Dlatego powinieneś pamiętać, że korzystając z płatnych linków bardzo szybko uzyskasz pozycje tylko po to, aby później ja stracić w tak samo szybkim tempie. Google staje się coraz bardziej inteligentny i dokładny w kwestii sztucznych linków prowadzących na strony, więc bardzo szybko je wykryje, a na stronę zostanie nałożony filtr, którego ściągniecie kosztuje wiele wysiłku.

 

Stawiaj na jakość

Modyfikacja algorytmu we Google jest wbrew pozorom całkiem prosta, aby mieć sieci linków wysokiej, jakości to trzeba niestety pozbyć się taktyki spamowania. Dla właścicieli stron, oznacza to jednak, że nadejdą trudniejsze czasy, ponieważ nadchodzi koniec szybkiego budowania pozycji.  Trzeba, więc uzbroić się w cierpliwość i postawić na cenne treści, porządną stronę oraz żmudny czas pracowania na nią, aby była przyjaźnie nastawiona dla odwiedzających. Mamy, więc rozumieć, że „Internety” same mają linkować?

 

Dobre czy złe

Zależy, dla kogo. Google sprawdza, jakość danej strony, oceniając ją na wile różnych sposobów, a najważniejszym wśród wyznaczników jest Page Rank. Co on takiego robi? Sprawdza jak jest ilość i jakość linków, które do podanej strony prowadzą. Najlepsze linki to te np. z placówek edukacyjnych czy encyklopedii. Jeśli właśnie takie goszczą na Twojej stronie to nie masz się, o co martwić, ponieważ znacznie podnoszą one pozycję w wyszukiwarce. Jeśli jednak Twoja strona zasypana jest domenami chińskimi czy katalogami to o wysokiej pozycji możesz zapomnieć, ale powinieneś zacząć się obawiać filtra.

 

Trochę o treści

Jeśli treść jest dobrej jakości to linkuje się bez naszej pomocy, ale poprzez odwiedzających ją ludzi, a co za tym idzie my już nie musimy tego robić. Poprzez interesujący artykuł, ciekawy film czy zdjęcia możemy uzyskać bardzo wiele ważnych linków, ponieważ zawartość naszej strony rozejdzie się po Internecie. Jednak to tylko tak prosto wygląda, a w rzeczywistości wymaga dużo pracy, wysokiej pozycji, a także znajomości zarówno samych użytkowników, którzy odwiedzają stronę, jak i najczęściej poszukiwanych przez nich tematów. Jednak mino wszystko, nie mamy gwarancji na osiągnięcie sukcesu, ponieważ trzeba na to wiele czasu, a co za tym idzie – cierpliwości.

Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest rozpoznanie, czyli zajrzenie na strony konkurencyjne, i staranie się linkować w konkretny sposób i podobne miejsca.