Narzędzia wspierające kampanię Social Media

W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm prowadzi swój biznes w sieci. Dzięki temu rozwijają się różnego rodzaju technologie oraz systemy reklamowe. Razem z nimi rozwijają się także narzędzia do monitorowania lub skanowania zachować w sieci.

Jedną z takich szybko rozwijających się form promowania i reklamowania się w sieci są media społecznościowe. Popularne portale jak Twitter, Facebook lub Snapchat pozwalają na błyskawiczną interakcję z osobami zainteresowanymi nami, lub naszą firmą. Praktycznie każda gwiazda lub osoba medialna ma własne konto w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. To właśnie na tych portalach udzielają oni odpowiedzi swoim fanom lub klientom. Takie serwisy ułatwiają także reklamę w internecie. Nie dziwi więc nikogo, że bardzo duża popularność takiej formy promocji marki sprawiła rozwój dodatkowych programów do monitorowania postępów kampanii reklamowych.

Praktycznie każdy z tych portali ma własny system statystyk, które pozwalają na dokładny wgląd w ilość odsłon, ilość odwiedzających oraz stopień konwersji danego celu. Takie wbudowane statystyki pozwalają na znacznie lepsze wykorzystanie możliwości, jakie dają nam portale społecznościowe. Dodatkowo powstaje wiele narzędzi, które mogą wspomagać nasze działania podczas prowadzonych kampanii Social Media. Jednym z nich jest system Brand24. Jest to doskonałe narzędzie do śledzenia wzmianek o firmie lub produkcie czy marce nie tylko w sieciach społecznościowych, ale także w całym internecie. Tego typu systemy monitorujące dają możliwość stałej kontroli nad kampanią, co znacznie podnosi jej zasięg oraz możliwości.

Innym przydatnym narzędziem podczas każdej kampanii reklamowej jest system Google Analytics. Jest to stare narzędzie, jednak doskonale sprawdza się w każdym zadaniu polegającym na monitorowaniu odwiedzin strony internetowej, źródła tych odwiedzin oraz czasu spędzonego na danej stronie. Wszystkie tego typu narzędzia mają jeden cel – ułatwienie nam prowadzenie kampanii oraz podniesienie jej skuteczności. Dzięki temu możemy znacznie zmniejszyć nakłady finansowe na reklamę przy jednoczesnym utrzymaniu lub nawet zwiększeniu skuteczności kampanii.