Pozycjonowanie w abonamencie, a efekty

Agencje SEO coraz częściej oferują pakiety pozycjonowania oraz abonamenty. Ma to na celu pokazanie, że firma posiada własne linie technologiczne, które sprawdzają się w przypadku niemal każdej strony internetowej. Nie trudno się domyślić, że mowa o poważnych agencjach, które działają w tej branży od wielu lat. Jako, że zadajecie nam sporo pytań o efekty pozycjonowania na "abonament", postanowiliśmy podzielić się własnym doświadczeniem. Zapraszamy do lektury.

Płacisz za efekty? Nie, za pozycjonowanie!

Czym różni się płatność za efekty od abonamentu? W pierwszym przypadku mowa o płatności po osiągnięciu konkretnej pozycji, zazwyczaj to jest TOP10. Jeżeli firma jest uczciwa, to na początku relacji określi warunki płatności. Niektóre mniej uczciwe agencje stosują luki w regulaminie i naliczają opłaty za każdy dzień pozycjonowania po osiągnięciu określonej pozycji. Abonament różni się diametralnie, bo zazwyczaj skierowany jest to osób, które już mają wysokie pozycje w Google, a chcą je jedynie utrzymać. Pakiety katalogowania, artykuły sponsorowane i wpisy na stronach o wysokich parametrach SEO są częścią abonamentu, który może kosztować od 200 do nawet 2500 złotych.

Coś dla nowych?

W przypadku nowych stron internetowych nie warto się bawić w abonament, jeśli zależy nam na w miarę szybkich efektach. To propozycja skierowana do dużych stron, często sklepów internetowych, które pozycjonowane są na wiele fraz. Na uwagę zasługuje fakt, że polskie agencje SEO powoli rezygnują ze standardowych metod pozycjonowania na rzecz własnych technologii. Warto dodać, aby wysyłać do nich zapytania o te technologie, ponieważ zakup abonamentu (mowa o linkach) może kolidować z Waszymi ostatnimi działaniami SEO. Kolizje niemal zawsze kończą się spadkiem pozycji, a na tym nam nie zależy.

Efekty?

Wystarczy poczytać opinie Internautów aby dojść do tego samego wniosku co my - tak, abonament jest bardzo opłacalny, nawet finansowo, lecz w przypadku strony starszej o stabilnej pozycji w Google. Jeśli szukacie takich usług, to zapraszamy do dyskusji pod tematem. Chętnie Wam podpowiemy jakie agencje mają najlepsze oferty, bo przecież sami się tak pozycjonujemy :-).