Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Audyt SEO, czyli optymalizacja strony internetowej to zespół czynności prowadzący do ujednolicenia jej przeznaczenia. Innymi słowy chodzi o odpowiednie jej opisanie, aby była dobrze odbierana przez roboty wyszukiwarek i dała się pozycjonować w sposób odpowiedni, WHITE SEO. Co należy wiedzieć o optymalizacji? Tego dowiecie się poniżej!

Kto potrzebuje optymalizacji?

Zdecydowanie każda witryna, a już na pewno taka, która opiera się na darmowym skrypcie. Jeśli chcemy pozyskać odwiedzających z fraz, to bez optymalizacji nie mamy nawet prawa myśleć o pozycjonowaniu. Przed optymalizacją dobrze jest skorzystać z darmowego oprogramowania, które wskaże nam miejsca występowania błędów. Takie programy dostępne są w sieci.

Jak ją przeprowadzić?

Nie można dopuścić do sytuacji, w której jakikolwiek plik nie będzie podpisany. Sekcje typu "Title", "Description" i "Meta" powinny być dobrze opisane. Każdy obrazek i każde video znajdujące się w galerii także musi zostać opisane. Poniżej przykład:

Psy.eu

Brak optymalizacji: "Title - Strona o psach", "Description - Kolejna strona na bazie Wordpress", "Tagi - psy".

Po procesie optymalizacji: "Title - Pieski świat", "Description -Psy.eu -  Portal dla miłośników czworonogów", "Tagi - pies, psy, serwis dla psów, blog o psach".

Czy można przeprowadzić optymalizację samemu?

Koszt przeprowadzenia audytu SEO jest drogi, a sama optymalizacja może co prawda zająć kilka godzin i może być świetną lekcją dla amatorów. Zalecamy zatem indywidualne optymalizowanie i przy pomocy naszych rad z pewnością sobie poradzicie.

Jeśli macie do nas pytania, to czekamy na nie w komentarzach.