Jak zwiększyć konwersje na stronie internetowej? Część 1

Ja wiadomo, znaleźć pracę nie jest dzisiaj łatwo. Tryumfują na razie oferty za najniższą krajową, które niewielką ilość społeczeństwa interesują, ponieważ za taką kwotę ile da się niestety żyć. Dlatego też, Ci, którzy nie maja ochoty pchać się w takie warunki i chcieliby zarabiać więcej kierują się w stronę komputera.

Praca w sieci

Niektórzy, nie zdaja sobie nawet sprawy ile jest możliwości zarobku prze in ternem. Jest to nie tylko skarbnica wiedzy, a której korzysta praktycznie każdy, a szczególnie ci, którzy odbywają jeszcze edukację. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jest tam niekiedy znacznie łatwiej znaleźć pracę. Nie jest tu, mowa o szukaniu ogłoszeń w Internecie zamiast w gazecie, ale ogólnie o pracy w tej dziedzinie. Pokolenie będące teraz na studiach oraz jeszcze młodsze, doskonale zdaje się sprawę z korzyści, jakie niesie praca w Internecie. Nie musisz wychodzić z domu, pracujesz w takich godzinach, jakie Ci pasują i to Ty dyktujesz stawkę. Zależy jednak, co zamierzasz robić w sieci. Jedni zaczynają bardzo niewinnie, ponieważ zakładają blogi o przeróżnych rzeczach. Oczywiście w całym Internecie blogów są potężne ilości, ale nie wszystko może przynieść zyski lub nie każdy o tym wie. Doskonałym sposobem na zarabianie w Internecie jest sklep internetowy.

Może być on jak najbardziej wspomagany blogiem. Coraz częściej widzimy jak ludzie zakładają blogi o różnej tematyce, aby zdobyły one popularność, a kiedy już ją osiągnął, to dokładany jest w sklep. W takim sklepie sprzedawane są zwykle te produkty, o których mowa w publikowanych treściach. Nie miałoby większego sensu zakładanie bloga i zdobywanie publiki o zainteresowaniach samochodami, jeśli w sklepie sprzedawalibyśmy kosmetyki.

Zwiększamy osiągi

Aby takowy sklep internetowy osiągnął sukces jest potrzebna wysoka konwersja. Aby to osiągnąć potrzebujesz kilku rzeczy. Jednak nawet, jeśli będziesz mieć najbardziej na wiecie ciekawą ofertę produktu oraz będziesz podejmował skuteczne działania marketingowe, to Twoje wysiłku pójdą na marne, jeżeli Twoja strona nie będzie konwertować. Jakich więc zasad przestrzegać, aby osiągnąć konwersję na odpowiednim poziomie?

Przede wszystkim zadbaj o prostotę. Ma to bardzo wpływ, ponieważ w ciągu kilku pierwszych sekund, wchodzący na stronę ma wiedzieć, co sprzedajesz. Najważniejsza w tej kwestii jest strona główna. Kolejną kwestią jest waga produktu. To on jest tutaj najbardziej istotny. Dlatego, od razu konsument musi go wiedzieć. Najlepiej zamieścić duże zdjęcia danego produktu, ale bardzo dobrej jakości.