Direct Answers - zmiana promująca wartościowe serwisy

Direct Answers to nowość od Google, która pojawiła się w 10 krajach europejskich w kwietniu bieżącego roku. W zasadzie trudno mówić o nowości, gdyż programiści z Google przyzwyczaili nas do Direct Answers, lecz nie w takiej formie, w jakiej występuje obecnie. Abyście lepiej zrozumieli o co nam chodzi, podamy przykład DA - wpiszcie do Google zapytanie "2 dolary to ile złotych", a otrzymacie odpowiedź matematyczną plus reklamę kantoru, który oferuje najlepsze stawki za tą walutę. Mamy do czynienia z poważną zmianą, która będzie promować wartościowe serwisy.

Jak działa DA?

Za Antyweb.pl

"Direct Answers (odpowiedzi bezpośrednie) – to jedna z funkcjonalności wyszukiwarki, która dostarcza bezpośrednio w wynikach wyszukiwania odpowiedzi w formie definicji na zadane przez użytkownika pytanie. Treści odpowiedzi bezpośrednich pobierane są ze stron internetowych znajdujących się w indeksie Google."

Czy każdy może się pojawić w indeksie Direct Answers?

Tak, nie ma tutaj żadnych ograniczeń poza jednym - funkcjonalnością skryptu na witrynie internetowej. Najwięcej zyskają oczywiście serwisy globalne typu Onet.pl, które już teraz są liderami, gdy zapytamy Google o pogodę, np: "pogoda w Krakowie". Aby zaistnieć wśród DA należy dobrze przeanalizować zachowania Internautów. Nie mają z tym problemu właściciele linii lotniczych, którzy po wpisaniu "rzeszów - warszawa ceny biletów" w odpowiedzi DA oferują najtańsze loty.

Narzędzie dla pozycjonerów?

Direct Answers może być świetnym bodźcem dla pozycjonerów, którzy w sposób inteligentny mogą wypromować markę w sieci. Stosując się do zasad psychologii sprzedażowej można tak dobrać frazy, aby promować konkretne produkty w formie odpowiedzi na pytanie, np: "Pasta do zębów dla 6 - letniego dziecka" - w odpowiedzi powinniśmy otrzymać nazwę dedykowanego produktu i jeśli będzie to, np: Colgate, mamy do czynienia z pozycjonowaniem opartym na DA.

Choć Direct Answers jest w naszym kraju nowym doświadczeniem, dopiero zaczyna swój globalny rozwój. Wkrótce Google stanie się prawdziwym "wujkiem", który odpowie na wszystkie Wasze pytania! - czyż nie o tym zawsze marzyliście ?;-).