Blogvertising

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm przenosi swoje usługi i sprzedaż do internetu. Jeżeli nawet tego nie robią, to głównym miejscem, w którym się reklamują, jest sieć. Większość z nas wyszukuje informacji o produktach czy firmach właśnie w internecie. Z tego powodu jest ona tak popularny, a reklama internetowa daje tak duże rezultaty. Form reklamy, jakie mamy do wyboru, jest kilka. Możemy zlecić pozycjonowanie naszej witryny internetowej, wykupić kampanie reklamy tekstowej lub banerowej, lub też reklamować się na blogach. Właśnie o reklamie na blogach będzie poświęcony mój dzisiejszy wpis.

Blogi w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Co jakiś czas słyszymy, jak duże pieniądze zarabiają osoby prowadzące najpopularniejsze strony www lub blogi internetowe. Blogowanie stało się nie tylko pasją, ale też sposobem na biznes. Najpopularniejsze strony tego typu dziennie czyta od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy osób. Nie dziwi więc nikogo fakt, że właściciele blogów starają się skorzystać na tak dużej liczbie odwiedzających i decydują się na umieszczanie reklam. Blogvertising, bo tak nazywa się reklamowanie się na blogach, daje bardzo dobre wyniki z wielu powodów. Głównym z nich jest fakt, że czytelnicy danej strony www darzą osobę prowadzącą stronę dużym zaufaniem i wierzą, że na swojej stronie będzie polecać tylko dobre i sprawdzone produkty czy rozwiązania. Z tego powodu łatwiej decydują się na kliknięcie reklamę oraz skorzystanie z oferty danej firmy reklamującej się na stronie.

Jest kilka form reklamy, jaką możemy wykupić na blogach. Pierwszą z nich jest znana wszystkim kampania Bandrowa. Polega ona na wstawieniu na bloga, na którym chcemy się reklamować banera w postaci pliki graficznego lub flash. Innym sposobem na reklamę na blogu są wpisy gościnne lub wpisy sponsorowane. Zazwyczaj jest to artykuł zbliżony tematycznie do branży bloga, w którym polecany jest dany produkt, opisywane są jego wady i zalety. Jest to dobre rozwiązanie dla produktów m.in. z branży kosmetyków lub odzieży. Blogi o tej tematyce są bardzo popularne nie tylko w naszym kraju. Na blogach możemy także skorzystać np. z linków sponsorowanych – skuteczna forma zdobywania mocnych linków oraz możliwość zyskania nowych odwiedzających naszą stronę.

Jeżeli nasza firma szuka alternatywy dla tradycyjnych form reklamy, to z pewnością blogvertising jest stworzony dla nas. Blogi powoli zdobywają coraz więcej odwiedzających i generują dla swoich prowadzących duże dochody. Dzięki nim także i nasza strona za niewielką opłatą, którą ustalamy z blogerem, może zyskać na prestiżu oraz nowych odsłonach.