Twitter łączy się z Google - jakie będzie miał z tego korzyści?

Kilka lat temu trwał krótki epizod, kiedy Google i Twitter połączyły siły. Po latach chłodnych relacji pomiędzy prezesami obydwu marek, Google postanowiło powrócić do rozmów, a więc do współpracy. Wiemy już, że Google będzie miało dostęp do Twittera, a sam Twitter pomoże Google zrozumieć, jak działają media społecznościowe. Dziś opiszemy, jakie korzyści będzie miał Twitter ze współpracy z Google.

Cios w konkurenta

Największym przeciwnikiem dla Twittera był do tej pory Facebook. Google pomoże w promocji Twitterowi do tego stopnia, aby obydwaj giganci znajdowali się na tym samym poziomie. Sporą motywację ma samo Google, które próbowało uczynić z G+ portal społecznościowy o rozmiarach podobnych do Facebooka. Nic z tego jednak nie wyszło, dlatego współpraca z Twitterem ma ten obraz zmienić. W skrócie można użyć stwierdzenia, że Google wraz z Twitterem ruszają z ofensywą na Facebooka.

Skorzysta E-Marketing

Na współpracy obydwu firm najbardziej skorzystają Internauci, którzy będą mieli więcej możliwości reklamy w sieci. Twitter może się stać wiodącą platformą do m-pozycjonowania, czego oczekują agencje marketingowe do zmaksymalizowania efektów swoich działań pozycjonerskich.

Twitter niewątpliwie zyska na współpracy z Google i to samo czeka drugą stronę. Czy skorzystają Internauci? Co o tym sądzicie? Piszcie poniżej!