Startup a SEO

Dobry pomysł an startup to nie wszystko, trzeba bowiem go rozwijać i zachęcać klientów do korzystania z oferowanych produktów lub usług. W dzisiejszych czasach walka o klienta odbywa się także na płaszczyźnie internetowej, w końcu internet to niezwykle ważne narzędzie, które zdobywa coraz większe grono użytkowników.

Nie tylko osoby prowadzące strony oraz sklepy internetowe muszą zadbać o prawidłowe SEO, czym jest SEO? Jest to szereg działań, które mają w rezultacie przynieść wyższą pozycję strony w wynikach wyszukiwarki. Jest to niezwykle ważny aspekt, nie można bowiem czekać na to, że strona sama się wypozycjonuje, startupy muszą rozpoczynać swoją działalność z wielką energią i od razu wejść do świadomości potencjalnych klientów, tylko wtedy mogą odnieść sukces.

Zwiększanie wiedzy na temat SEO

Tematyka SEO jest bardzo rozległa i ciężko pojąć wiele terminów z nią związanych, ale na pewno nie można żyć w nieświadomości. Każdy zespół, który zaczyna swój startup, powinien zapoznać się z tematyką SEO i ciągle ją pogłębiać. Wiele firm zakłada, że skoro zatrudniają kogoś do pozycjonowania, to sami nie muszą posiadać wiedzy na ten temat. Jest to błędne myślenie, ponieważ podstawy pomagają nie tylko w lepszym rozumienie w jaki sposób przygotować treści na stronę, ale także pomagają zweryfikować czy firma pozycjonująca wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Niestety, ale często firmy bywają nieuczciwe i wykorzystują niewiedzę swoich klientów. Posiadanie, chociażby podstaw SEO, jest bardzo ważne.

Analiza słów kluczowych

Dobór odpowiednich słów kluczowych to niezwykle ważna kwestia, dobrze dobrane frazy kluczowe pozwalają na szybsze wypozycjonowanie strony. Równie ważna jest domena, która może być jednocześnie słowem kluczowym. Nie zawsze jest możliwy wykup takiej domeny, wtedy należy postawić na chwytliwy i przemyślany slogan lub hasło reklamowe. Słowa kluczowe powinny być w naturalny sposób rozmieszczone w całym portalu internetowym, dzięki temu strona szybko będzie pięła się ku górze w wynikach wyszukiwania Google.

Rozpoznawalność domeny

Im bardziej rozpoznawalna będzie domena, tym lepiej. Zbudowanie autorytetu domeny jest kluczowym zagadnieniem, na którym powinien skupić się każdy startup. Co to daje? Przede wszystkim szansę na to, że na stronę nie zostanie nałożony filtr. Czym jest filtr? To narzędzie, która sprawia, że strona mocno spada w wynikach wyszukiwarek, taka strona ma niski współczynnik odwiedzin, co na pewno nie przekłada się korzystnie na sprzedaż produktów lub usług. Założenie filtra łatwo uniknąć, można w tym celu przygotować notkę prasową, a następnie wysłać ją do różnych portali branżowych. Publikacja notki z linkiem do strony na popularnym, szanowanym portalu przełoży się na lepsza pozycję oraz zwiększenie ruchu. W celu budowania autorytetu domeny można tworzyć grafiki, filmy, ciekawe artykuły, czy infografiki, a następnie umieszczać je w różnych miejscach w sieci. Ciekawe treści zawsze obronią się same, a dzięki pojawianiu się w wielu miejscach pomogą utrwalić adres domeny w świadomości wielu osób, przekładając się tym samym na rozpoznawalność startupu.