Przydatne narzędzia pozycjonerskie

Rozpoczynając przygodę z SEO czyli pozycjonowaniem powinieneś poznać kilka miejsc, które pomogą Ci w procesie promocji witryny w sieci. Większość specjalistów od SEO korzysta z dedykowanych narzędzi sprawdzających historię pozycji witryn, zachowania tekstów contentowych i monitorowanie konkurencji. Poniżej lista programów, które na pewno Ci się przydadzą.

Stat4SEO

To płatne narzędzie do sprawdzania pozycji strony w wyszukiwarce Google. Choć licencja kosztuje 246 zł brutto, to pozwala na podzielenie monitorowanych słów kluczowych na kategorie. Przy dodatkowej opłacie możemy skorzystać także z bramek proxy. Jest to jedno z najlepszych narzędzi i korzystają z niego zarówno amatorzy, jak również specjaliści.

Brand 24

Narzędzie do monitorowania wzmianek na portalach społecznościowych. Pozwala na monitorowanie 3 słów kluczowych za 19 złotych netto. Bardzo przydatne narzędzie do e-marketingu.

SEMSTORM

Program służący do analizy konkurencji dla Content Marketing. Narzędzie sprawdza wpisy konkurencji, podaje najpopularniejsze słowa kluczowe, a do tego bada moc własnych artykułów. Niezwykle przydatny skrypt dla właścicieli blogów, którzy metodą Content Marketing podnoszą swoją witrynę w Google.

MajesticSEO

Jedno z najstarszych i zdaniem wielu - najlepszych narzędzi do pozycjonowania. MajesticSEO jest płatny, ale pozwala na monitorowanie pozycji wielu stron, analizować zachowania konkurencji i wiele, wiele innych działań. Używany na całym świecie i doceniany przez najlepsze agencje SEO.

Korzystając z wyżej podanych narzędzi z pewnością będziesz lepszym pozycjonerem, a Twoje wyniki będą aktualne, a nie prognozowane. Wiele skryptów jest darmowych, ale mając do pozycjonowania kilkanaście witryn, trudno sobie z nimi poradzić bez odpowiednich narzędzi płatnych.