Jak zdobyć linki zwrotne?

Każdy z na zapewne słyszał o tym jak zdobywać linki zwrotne, czyli tzw. Backlinki. Dzięki nam poznasz znacznie więcej sposobów jak bardzo łatwo zwiększyć ich ilość.

1. Możliwość wymiany linkami

Z początku postawimy na sposób, który jest jednym z najbardziej znanych już od dawna na zdobycie backlinków. W tym przypadku jest to banalnie proste, ponieważ wystarczy, że poszukamy blogów lub stron o zbliżonych tematach do Twojego serwisu. Należy się następnie skontaktować z właścicielem danej strony i zaproponować wymianę. Mimo iż, wydaje się to dziwne, to znaczna większość ludzi godzi się na to bez problemu. Jest to oczywiście obopólna korzyść, więc nie powinno być wątpliwości. Duża ilość blogerów pisze dość często, zatem powinieneś niezbędny artykuł znaleźć bez problemu.

 

2. Komentarz ma znaczenie

Pomimo tego, że spora ilość blogowych platform korzysta z gotowych już systemów komentarzy, to nie wszyscy idą na łatwiznę i zachowują tradycyjne metody. Jednym z takich tradycjonalistów jest nasz blog. Platforma, z której korzystamy to Disqus, która jest doskonałym sposobem na zdobycie linków zwrotnych. Jest to specyficzny rodzaj społeczności, która jest łącznikiem kilku stron i ogromu użytkowników. Dzięki Disqus, możesz szybko znaleźć niezbędne serwisy tematyczne. Co więcej masz możliwość zagłębić się w historie komentarzy, dzięki czemu odnalezienie interesującej Cię dyskusji nie stanowi problemu.

Jednak wiadomo powszechnie, że wszędzie znajdą się krytycy, którzy odszukają i wypomną minusy. Nie należy się jednak przejmować, ponieważ Disqus może być źródłem backlinków. Wystarczy jedynie, że podczas komentowania wstawisz swój odnośnik w danym komentarzu. Nie robimy jednak tego natrętnie, ponieważ są sposoby na takich ludzi, a mianowicie „łatka spamera”, co skutecznie blokuje widoczność dodanego komentarza.

 

3. Co to są wpisy gościnne

Ostatnimi czasy wiodą prym i są najpopularniejszym sposobem na pozyskanie linków zwrotnych. Wymieńmy, zatem kilka zalet Guest bloggingu:

  • Dostajesz link zwrotny
  • Zyskujesz nową grupę odwiedzających
  • Rysujesz swoją pozycję eksperta w temacie zawartym na stronie
  • Nowa treść zostaje przypisana serwisowi publikującemu

Jest to korzyść obustronna podobnie jak w przypadku wymiany linkami. Zwróć jednak uwagę, aby serwis, na którym opublikujesz swój teks był wartościowy.

 

4. Autorytety w mediach społecznościowych

Autorytety w social media mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o powstawanie konkretnych społeczności. Jeśli tylko chcesz, to takowej osobie możesz wysłać swoją treść w celu prezentacji. Nie zapomnij, aby się przedstawić, następnie dodaj odnośnik i zamieść krótki komentarz. Pozostaje tylko czekać z niecierpliwością na odpowiedź. Jeśli Twoja treść spodoba się danej osobie, to z pewnością wspomni o Tobie na portalach społecznościowych. Zawsze możesz spróbować, a szkoda byłoby przepuścić taką okazję.

 

5. Przeprowadź wywiad

Punk ten łączy się z poprzednim. Ludzie zwracają uwagę na wspomniane sławne nazwiska. Zatem jeśli przeprowadzisz wywiad z kimś ciekawym ( oczywiście związanym z tematyką twoich treści) to Twoja popularność może znacznie wzrosnąć.