User Interface - łyżka do czytania Contentu

Zapewne wiecie czym jest UX, czyli User Experiences. To odczucia, jakie wywołuje strona w głowie przeglądającego. Jeśli Twoja witryna wywoła zainteresowanie i uczucie komfortu, na pewno ten internauta powróci do Ciebie w przyszłości. User Interface (UI), to stworzenie takiego interfejsu witryny, który usprawni jej przeglądanie. Musisz po prostu stworzyć łyżkę, którą Twój odwiedzający będzie posiłkował Content.

Przyjazny interfejs kluczem do oglądalności

Optymalizacja modułów na stronie internetowej powinna mieć dla Ciebie ogromne znaczenie. Zadbaj o obecność aplikacji, które będą łączyć się z panelem użytkownika lub urządzeniem (strona internetowa powinna odkryć z jakiego urządzenia przeglądana jest witryna). Musisz po prostu stworzyć inteligentny interfejs, który będzie podpowiadał przeglądającemu kolejne ruchy. Musisz mu dać łyżkę, aby zaczął posiłkować się contentem i poznawać zawartość Twojej strony.

Postaw na prostotę i multimedia

Ludzie nie lubią czytać treści. Wolą obejrzeć infografikę lub obrazek. Zadbaj o treści multimedialne, które w sposób przejrzysty będą opisywać dane zagadnienie. Nie możesz dopuścić do zadawania wielu pytań, bo Internauci szukają gotowych odpowiedzi.

Prosta strona internetowa z prostym interfejsem w rzeczywistości będzie doskonale zaprojektowana. Jeśli pozwolimy userowi skupić się tylko na stronie, to nic innego nie odwróci jego uwagi, a co za tym idzie - pozostanie on na naszej stronie tak długo, jak dużo będzie contentu.