Zwiększamy ruch na witrynie do 5 tysięcy

Żeby stworzyć bloga, z którego będziemy czerpać korzyści finansowe musimy się nieźle nakombinować, zmęczyć i poświęcić wile czasu, aby naprawić wszelkie kłopoty. Co jednak z promowaniem witryny i zyskiwaniem na nią ruchu?

Taki ruch na stronie jest jak bar na środku bardzo ruchliwej ulicy. Im większy ruch na niej panuje tym lepiej dla danego baru. Podobnie jest z Twoją stroną.

Jak pokonać konkurencję?

Zapewne ciągle w Internecie znajdujesz nowe blogi, które zachęcają coraz to lepszymi i ciekawszymi treściami. Jednak ma to miejsce każdego dnia, ponieważ w ciągu tego czasu tworzą się tysiące blogów. Dlaczego to Twój ma być na podium? Wystarczy, że posiadasz odpowiednią wiedzę, która wskaże Ci dobrą drogę do zwiększenia ruchu na Twojej witrynie. Jeśli tylko wiesz, co robić to konkurencja Ci nie zaszkodzi, ale da porządny zastrzyk motywacji do poszukiwania nowych rozwiązań.

Posiadam matematyczną stronę - MatFiz24.pl, która ostatnimi czasy bardzo mnie zaskoczyła, jeśli chodzi o wzmożony ruch. Jednak zajęło to dwa lata. Dlaczego tyle czasu? Ponieważ dopiero po takim czasie nabyłem niezbędną wiedzę na temat SEO, która pomogła mi osiągnąć bardzo ciekawe wyniki.

Genialnym, odkryciem było jedno z narzędzi Google, dzięki któremu wreszcie zalazłem odpowiedz na pytanie odnośnie braku ruchu przez poprzednie dwa lata.

Poszukujemy darmowego ruchu

Aby na Twojej witrynie zaczął panować ruch musisz wiedzieć skąd go brać. Przyjrzyj się, z jakich źródeł zdobywam ruch na mojej witrynie. Wyniki według Google Analytics.

  • Organic Search – 69%
  • Direct14%
  • Referral 2,5%
  • Social2%

Podsumowując: na razie najważniejszą i najczęściej używaną wyszukiwarką jest Google. Skoro ona rządzi na rynku internetowym to musisz znać wszelkie algorytmy jej działania. Mimo iż ten Google jest strzeżony to jest wiele innych sposobów na to zdobycie jak największej pozycji w wyszukiwarce.

Jakie są wskazówki wyszukiwarki Google?

Wiesz, jaka jest misja wyszukiwarki? Jej zadaniem jest przede wszystkim udostępnianie użytecznych treści, do których dostęp może mieć każdy. Poniżej podam wam 4 rady, które mi pomogły osiągnąć w ciągu prawie roku 5- cio tysięczny ruch na stronie:

  1. Witryna jest miła i przyjazna. Wskazówki dla webmasterów pomogą wam określić jak to zrobić.
  2. Zwróć uwagę, jaka rozdzielczość obsługuje Twoją stronę oraz postaraj się, aby pasowała ona do każdej. Bardzo ważne są w tym przypadku urządzenia mobilne, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo dużo ludzi do przeglądania sieci nie używa komputera, ale właśnie smartfonów i tabletów. Jeśli chcesz żeby Twoi odbiorcy zawsze byli blisko i mieli możliwość odwiedzenia Cię na każdym sprzęcie, musisz dopasować swoją witrynę do takich wymagań.
  3. Bardzo istotna jest również optymalizacja witryny pod słowa klucze, które muszą być odpowiednio dobrane i zgodnie tematycznie z Twoją stroną.
  4. Pozycjonuj swoją witrynę w wyszukiwarce, aby znalazła się ona jak najwyżej.

Sprawą bardzo ważną jest zarówno wygoda w użytkowaniu przez odbiorców jak i wartość na witrynie. Takie wartości nie zmienią się jeszcze bardzo długo, więc się o nich u siebie postaraj.