Pozycjonowanie regionalne - prostsze, niż myślisz!

Do niedawna pozycjonowanie stron internetowych było naprawdę łatwe i oprócz sklepów wszyscy skupiali się na frazach globalnych. Dziś - w natłoku kolejnych stron, coraz większej konkurencji i specyfiki pozycjonowania ludzie nastawiają się na promocję lokalną, ponieważ reklama globalna jest droga. Czy pozycjonowanie regionalne jest podobne do standardowego? Nie, jest w zasadzie dużo prostsze, a w dobie Content Marketingu pozwala na spore oszczędności. O tym, dlaczego warto pozycjonować lokalnie dowiecie się poniżej.

Jak działa Local SEO?

Jak zapewne wiesz, wyszukiwarka Google jest bardzo inteligentna i jeśli szukasz jakiegokolwiek sklepu, to ona podpowie firmy z Twojego regionu. To powinno Ci dać do zrozumienia, że nie musisz się nastawiać na klientów / konsumentów globalnych, bowiem w jednym województwie natłok internautów i tak pozwoli Ci osiągnąć sukces. Local SEO w większości przypadków oparte jest na Content Marketingu, czyli inteligentnych treściach. Jeśli do tej pory korzystałeś z pomocy copywriterów, poszukaj specjalistów od CM, którzy zgodnie z zasadami SEO przygotują Ci treści na stronę, zoptymalizują je i dokonają indeksacji w Google.

Dlaczego to jest proste?

Nawet całkiem nowa strona internetowa może się wypozycjonować samymi teksami. Istotne będzie dobranie właściwych fraz i skupienie się na długich ogonach (long tail, pozycjonowanie szerokie). Staraj się tak balansować frazami, aby w rozumieniu algorytmów Google były naturalne. Unikaj takiego połączenia fraz, np: "ściany działowe kraków", na rzecz "tworzenie ścian działowych w Krakowie". Choć pozycjonowanie zajmie Ci więcej czasu, w rozumieniu Google Twoja strona będzie SEO-Friendly.

Ile to kosztuje?

Decydujac się na Local SEO przygotuj się na inwestycję. Będziesz musiał przeprowadzić audyt, dokonać optymalizacji witryny, a ponadto zadbać o teksty wysokiej jakości. Możesz na tym zaoszczędzić samemu wdrażając się w pozycjonowanie i tak też radzimy, lecz jeśli nie czujesz się na siłach, to poproś agencję o pomoc. Przez kilka pierwszych tygodni zrozumiesz na czym to polega, a następnie już samemu będziesz prowadził odpowiednie działania.

A Wy? Jak pozycjonujecie lokalnie? Piszcie pod tematem!