Jak zwiększyć ruch na stronie www? Kilka wskazówek

Zwiększenie liczby odwiedzających istotnie przekłada się na większe zainteresowanie stroną i zyski. Istnieje wiele sposobów na to, aby zwiększyć ruch na stronie i choć często wiąże to się z inwestycją, zwraca się ona stosunkowo szybko. Co zrobić, aby zdobyć zainteresowanie Internautów? O tym dowiecie się poniżej.

Pozycjonowanie

Znajdowanie się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google pod popularnymi frazami jest motorem napędowym każdej strony internetowej. Choć pozycjonowanie jest drogie, to zwraca się szybko zwłaszcza w przypadku sklepów, które na wysokich pozycjach zarabiają zdecydowanie najwięcej.

Mailing

Wysłanie treści reklamowej do kilkuset tysięcy internautów powinno przynieść pożądany skutek w postaci większej ilości wejść. Należy unikać tanich baz mailingowych (jako usługa), bo są zwyczajnie zużyte. Lepiej szukać czegoś mniejszego, a droższego, a najlepiej - decydować się na mailing, który jest zarejestrowany w GiODO. Na 100 000 wysłanych maili możecie liczyć na około 1000-5000 wejść.

Media społecznościowe

Ich moc jest na tyle duża, że są w stanie wypromować każdą markę. Warto prowadzić profile na Facebook oraz Twitter, a także dzielić się wpisami. Należy rozmawiać z potencjalnymi klientami i organizować konkursy. Dzięki temu z pewnością zyskacie rozgłos, a słupki oglądalności Waszej witryny mocno skoczą do góry.

Niech mówią, byle mówili dobrze

To stara metoda marketingu bezpośredniego. Zadbajcie o to, aby o Was mówiono, najlepiej pozytywnie. Poprzez organizowanie konkursów, zniżki czy bony rabatowe na pewno zyskacie zainteresowanie. Jeśli Wasza strona zostanie utrzymana w odpowiedniej koncepcji UX, nie będziecie narzekać na oglądalność.